Starphoto.webgarden.cz

Novinky

Kerli

Kerli Kõiv se narodila v malém městě Elva v Estonsku 7. Února 1987. Jako malá byla velmi aktivní dítě, už když šla do mateřské školky, začala se účastnit pěveckých soutěží. V pěti letech se jí téměř podařilo zazpívat si v pěvecké soutěži "Laulukarussell", ale bohužel se tam nedostala. Kerli však neztrácela naději, protože byla velmi cílevědomá a chtěla dostat další šanci.
V sedmi letech navštěvovala základní školu v Elvě a už v té době tančila a brala hodiny piana.

Ve 4. třídě si konečně zazpívala v pěvecké soutěži "Laulukarussell", kde skončila na 8. místě a poté se rozhodla dát na zpívání. Na hodiny piana chodila Kerli 5 let, brzo poté však přestala, protože zlenivěla.

Ve třinácti letech začala brát hodiny zpěvu a svému učiteli řekla, že má v plánu stát se profesionální zpěvačkou.
Po skončení základní školy šla na gymnázium v Elvě.
Ve čtrnácti letech zkusila soutěžit v " Laulukarussell" znovu a zvítězila. V této době začala Kerli přemýšlet nad svou image (trochu punk, rock, hippie). Brzo nato zatoužila po zkrácení svých skutečně dlouhých vlasů a poté je začala pestře barvit.

Když Kerli viděla reklamu na estonskou Superstar v Tv, chtěla být její součástí proto, že hlavní cenou byla smlouva na pět let s Universal music. Mezi soutěžícími si však připadala velmi slabá a nevěřila, že by mohla vyhrát. Křičela "miluji vás", když se dostala mezi top 350. Díky svému charisma a neuvěřitelnému štěstí zvítězila.
Během léta roku 2002 odjela na tour a v září začala velmi tvrdě pracovat mezi Estonskem a Švédskem. Ve studiu, kde tvořila muziku trávila svůj veškerý čas.

V roce 2002 přešla Kerli na individuální studium, kde měla obvykle jedničky. Téhož roku vystupovala na Eurovizi ve finále. Její píseň "Let´s go" byla vybrána mezi 32 nejlepších z 2630 písní.

V šestnácti letech si nechala udělat první tetování "music" v Číně a další pak na nohu "I love you", piercing do nosu, obočí, rtu a do pupíku.

V roce 2003 šla na gymnázium orientované na angličtinu, ale tato škola nemohla Kerli nabídnout individuální studium a tak se vrátila do školy v Elvě. Téhož roku vystupovala Kerli na Estonské Eurovizi s písní "Beautiful inside" se kterou vyhrála 2. místo.

Kerli odešla dělat muziku do Ameriky a Estonsku dala na dlouho dobu sbohem. Po mnoha letech tvrdé práce vydala EP, které se skládalo z písní " Love is dead", "Walking on air" a z coveru písně "She´s in parties". Její první video "Love is dead" vyšlo jako šot.
Další video " Walking on air" mělo velký úspěch, všem připadalo jako tajemná Alenka v říši divů.

8. července 2008 vyšlo Kerli dlouho očekávané album "Love is dead" a už od začátku se stalo velkým hitem na trhu.

Její nynější život je plný práce, má čas cestovat, potkávat se s lidmi, psát muziku a zpívat.
(Zdroj:www.osobnosti.cz)
Žádné komentáře